Príručka chovateľa

Kŕmenie vášho koňa

Žriebätká

Žriebätá zostávajú so svojou matkou do veku 6 mesiacov.Počas tohto obdobia sú kŕmené výlučne materským mliekom. Ak jazdecké centrum, v ktorom je matka ustajnená, poskytuje mrkvu, žriebä môže nejaké jesť zadarmo.

Odstavené žriebätá môžu jesť len seno.Keď začnú trénovať, môžete im dať ovos. Uistite sa, že jedia správne – ani veľa, ani málo.

Dospelý kôň

Dospelý ťažný kôň potrebuje krmivo a ovos.Kvalita stravy závisí od množstva vykonanej práce. Ak je kŕmenie nesprávne, môžu pribrať alebo schudnúť, čo ohrozuje ich zdravie.
Kôň môže jesť určité množstvo sena zadarmo, v závislosti od kvality lúk a jazdeckého centra, kde je kôň ustajnený. Závisí to tiež od ročného obdobia: tráva je menej výdatná v zime ako na jar.
Niektoré jazdecké centrá ponúkajú seno a ovos svojim ustajneným koňom.
To vám umožní nachovať svojho koňa celkom zadarmo, ak je ustajnený v takomto jazdeckom centre!

Problémy s váhou

V prípade, že je váš kôň príliš tučný alebo príliš chudý, dostanete niekoľko upozornení a budete musieť konať. Ak je príliš chudý, budete ho musieť čo najviac vykŕmiť. Ak je príliš tučný, s kŕmením prestaňte.

Pochúťky

Kôňa môžete potešiť tým, že mu dáte mrkvy. Obnovujú tiež trochu energie. Ustajnené kone ich môžu získať zdarma v tých jazdeckých centrách, kde sa pestuje. Uistite sa, že ste si vybrali správne jazdecké centrum!

Iní hráči môžu dať vášmu koňovi jablko, aby povzbudili jeho morálku.

Kaše

Ak chcete koňa udržať vo forme, podávajte mu kaše, ktoré obnovujú:

  • 10 % energie
  • 10 % morálky
  • 5 %zdravia

Len kone staršie ako 2 rokov. Okrem toho koňom starším ako 25 sa už nebude z kaše obnovovať zdravie.

Rovnako ako seno, ovos alebo mrkvu, niektoré jazdecké centrá môžu zdarma ponúkať kaše.