Príručka jazdeckého centra

Preteky

Vo svojom jazdeckom centre môžete organizovať preteky. Keď sa kone s najlepším hodnotením na Howrse zúčastnia vašich pretekov, zvýši to prestíž vášho centra!

Môžete nastaviť rôzne parametre a určiť tak, ktoré kone budú mať prístup k vašim pretekom.

Každé preteky vyžadujú 5 účastníkov. Spustia sa automaticky niekoľko minút po zatvorení registrácie. Registrácie budú znova otvorené 1 až 24 hodín po ich poslednom vydaní, v závislosti od typu súťaže. Pokiaľ nie sú zaregistrované žiadne kone, môžete upraviť minimálnu úroveň alebo dráhu svojich pretekov na stránke pretekov v ponuke Jazdecké centrum. Ak vaše preteky neprebehli do piatich dní od registrácie účastníkov, budete ich môcť znova upraviť.

Preteky Anglického jazdenia

Ak sa vaše jazdecké centrum špecializuje na Anglické jazdenie, môžete organizovať:

 • rýchlostné preteky (klus alebo cval)
 • prekážkové dostihy
 • preteky v parkúre
 • preteky v drezúre

Keď usporiadate prekážkové dostihy, parkúrové a drezúrne preteky, skôr ako sa kone môžu zaregistrovať, musí náročnosť súťaže, ktorú zostavujete, spĺňať minimálne úrovne výdrže pre prekážkové dostihy, parkúr pre parkúrové preteky a drezúru pre drezúrne preteky.

Keď vytvoríte jazdecké centrum, dostanete malú jazdeckú trať, ktorú môžete použiť na naplánovanie jedných rýchlostných pretekov denne. Neskôr si na stránke pretekov môžete zakúpiť druhú. Každé jazdecké centrum môže mať maximálne 2 jazdecké trate. Ak chcete mať optimálnu prestíž, musíte usporiadať 2 preteky a teda aj mať 2 trate.

Preteky Westernového jazdenia

Ak sa vaše jazdecké centrum špecializuje na Westernové jazdenie, môžete organizovať:

 • preteky s obiehaním barelov
 • preteky v cuttingu
 • preteky v trail classe
 • preteky vo westernovom jazdení

Keď usporiadate preteky reining a trail class, skôr ako sa kone môžu zaregistrovať, musí náročnosť súťaže, ktorú zostavujete, spĺňať minimálne úrovne cvalu pre preteky reining a drezúry pre trail class preteky.

Na organizovanie pretekov cutting sú potrebné teľatá pri tvorbe alebo upravovaní pretekov. Keď vytvoríte preteky, získate prvé teľa zdarma. Počet teliat sa určuje minimálnou úrovňou výdrže požadovaná od koní, ktoré sa zaregistrujú.

Preteky pre kone nízkej úrovne

Môžete vykonávať rezervácie na preteky otvorené pre kone nízkej úrovne. Vaše preteky získajú viac prestíže než tie, ktoré sú na rovnakej úrovni a otvorené pre všetky kone, a vyhráte 500 Equus zakaždým, keď sa uskutočnia vaše preteky pre kone nízkej úrovne.

Kone nízkej úrovne sú kone, ktoré:

 • majú menej víťazstiev ako 20
 • nemajú žiadnu schopnosť na úrovni viac ako 2180
 • ktoré nemajú žiadnu schopnosť s genetickým potenciálom na úrovni viac ako 3070

Táto hodnota sa každú noc prepočítava.